Stavebná chémia

Lepiace malty na dlažby a obklady

Č. Výrobek
1 Sopro No. 1 Zlepšená cementová malta s doplnkovými charakteristikami, zníženým sklzom a predĺženou dobou zavädnutia, C2 TE podľa STN EN 12004, flexibilné vysoko elastická S1
2 Sopro FKM XL 444 Extrémne výdatná cementová, extra ľahká, multifunkčná flexibilná lepiaca malta s redukovanou prašnosťou, vhodná predovšetkým pri používaní v interiéri.
3 Sopro MB 425 Cementová malta pre strednovrstvové lôžka s obsahom trasu, pre hrúbku lôžka 5 – 20 mm. S obsahom rýnskeho trasu pre zníženie nebezpečenstva sfarbenie a výkvetov. Vhodné aj pre mramory
4 Sopro VarioFlex HF 420 Jednozložková, zlepšená, veľmi rýchlo tvrdnúca cementová malta s predĺženou dobou zavädnutia a doplnkovými charakteristikami určená pre pokládku do tekutého lôžka, C2 EF podľa STN EN 12004. Ideálne pre rýchly postup prác na termínovaných stavbách.
5 Sopro MEG 665 – Megaflex – složka A + B Dvojzložková, zlepšená, veľmi rýchlo tvrdnúca cementová malta s predĺženou dobou zavädnutia a doplnkovými charakteristikami určená pre pokládku do tekutého lôžka, C2 EF podľa STN EN 12004 a S2 podľa DIN EN 12002
6 Sopro MFK 446 – bílá Zlepšená, rýchlo tvrdnúce, biela cementová malta s doplnkovými charakteristikami a zníženým sklzom, s obsahom trasu na lepenie prírodného kameňa, C2 FT podľa STN EN 12004, pre racionálne pokládku tenkých, kalibrovaných, ku sfarbenie náchylných dosiek z mramoru a prírodného kameňa, tiež pod vodu . Vysoká bezpečnosť proti sfarbenie, výkvetom a tvorbe škvŕn.
7 Sopro SC 808 Zlepšená cementová malta s doplnkovými charakteristikami, zníženým sklzom a predĺženou dobou zavädnutia, C2 TE podľa STN EN 12004, s dobrou spracovateľnosťou, na lepenie a kladenie keramických obkladov a dlažieb.
8 Sopro MDM 888 – MittelDickMörtel Cementová, flexibilný, rýchlo tvrdnúca malta pre stredne a hrubovrstvové lôžka s obsahom trasu zušľachtená disperzií, pre hrúbku lôžka až 30 mm, v interiéri aj exteriéri. Vhodná pre lepenie Flagstone
9 Sopro PUK 503 – PU-Kleber Dvojzložkové, svetlé normálne lepidlo z tvrdenej polyuretánovej živice so zníženým sklzom, R1 T podľa ČSN EN 12004
10 Sopro AHK 560 Normálny cementová malta so zníženým sklzom a predĺženou dobou zavädnutia, C1 TE podľa DIN EN 12004, špeciálne určená na lepenie a kladenie na Potery so síranom vápenatým podklady, napr. Potery so síranom vápenatým potery (anhydritové potery), sadrokartón atď.
10 Sopro MB 414 Cementová, flexibilná malta pre strednovrstvové lôžka s obsahom trasu, pre hrúbku lôžka 5 – 20 mm, vhodná pre lepenie Wallstone

Škárovacej hmoty

Č. Výrobek
1 Sopro Saphir 5 Cementová, flexibilný, vodu a nečistoty odpudzujúca škárovacia hmota, CG 2 podľa DIN EN 13 888, nezabraňuje výkvětůt. Pre škáry šírky 1 – 5 mm
2 Sopro FlexFuge FL Cementová, flexibilná, škárovacia hmota s obsahom trasu, CG2 podľa STN EN 13 888, vhodná aj pre mramory a škáry od 2 do 20 mm.
3 Sopro DF 10 Cementová, flexibilný, rýchlotvrdnúce a vysoko zaťažiteľná škárovacia hmota, CG2 WA podľa STN EN 13 888, pre šírku škáry 1 – 10 mm, vhodná pre všetky druhy kameňov.
4 Sopro MarmorSilicon Elastická, silikónová škárovacia hmota bez obsahu oxím, pre škárovanie a tesnenie spojovacích a dilatačných škár obkladov z prírodného kameňa.

Penetrácia a adhézne mostíky

Č. Výrobek
1 Sopro GD 749 – Grundierung Svetlo modrá penetrácia, bez obsahu riedidiel, pre silno alebo rozdielne nasiakavé podklady.
2 Sopro HPS 673 – HaftPrimer S Svetlosivá, kremičitým pieskom plnená, modifikovaná, špeciálna penetrácia na polymerdisperzní báze, bez obsahu riedidiel, pre vytvorenie adhézneho mostíka na hutných, hladkých a nenasiakavých podkladoch pred pokládkou dlaždíc a dosiek.
3 Sopro EPG 522 – Epoxi Grundierung Nepigmentovaná, dvojzložková, tekutá epoxidová živica bez obsahu riedidla. Ako penetrácia pre spevnenie pieskujúcich minerálnych podkladov a ako adhézia na hladké podklady ako napr. Kov, liate asfalty a staré nátery.

Hydroizolácie a stierkové hmoty

Č. Výrobek
1 Sopro DSF 523 Jednozložková, flexibilná, cementová hydroizolačná stierka pre zhotovenie vodonepriepustných a trhliny preklenujúcich hydroizolácií.
2 Sopro FS 15 Samonivelačný, čerpateľná, rýchlotvrdnúca, cementová univerzálna stierková hmota s optimálnymi rozlivnými vlastnosťami. Pre vyrovnanie minerálnych podkladových vrstiev podláh a pre zhotovenie rovného, hladkého podkladu v tenkých vrstvách od 2 do 40 mm.

Čistiace prostriedky

Č. Výrobek
1 Sopro GR 701 – Grundreiniger Mnohostranne použiteľný, vodou riediteľný čistiaci koncentrát pre dôkladné čistenie silne znečistených obkladov
2 Bellinzoni Lem 3 Koncentrovaný saponát na hĺbkové umývanie kameňa s vysokou účinnosťou na silné a staré znečistenie.
3 Bellinzoni L&L Čistič a leštič v jednom. Najľahšie čistenie dlažieb, kde v jednom momente dochádza súčasne k čisteniu aj leštenie, pri súčasnom trvalom posilňovaní kameňa.
4 Bellinzoni Hygienix Čistiaci hygienizační prostriedok s neutralizačným protibakteriálnym účinkom pre dezinfekciu a odstránenie zápachov sa silno odmasťujúcim účinkom. Hygienix znižuje bakteriálne zaťaženie.
5 Mr.Brill Neutrální hloubkový čistič Prípravok na hĺbkové umývanie kameňa s vysokou účinnosťou na silné a staré znečistenie.
6 Mr.Brill Mycí poliš s voskem Prípravok na bežné čistenie dlažieb a obkladov.

Impregnácia

Č. Výrobek
1 Sopro MNP 704 – Naturstein – Fleckstop Transparentné impregnácia špeciálne pre prírodný kameň aj pre mramor. Ponúka dlhodobú ochranu pred pôsobením vody, olejov a tukov.
2 Sopro MNF 705 – Naturstein-Farbvertiefer Špeciálny produkt pre zvýraznenie prirodzenej farby a štruktúry prírodného kameňa nevýrazného vzhľadu a alebo ktorý má byť vzhľadovo zjednotený s inou leštenou plochou.
3 Bellinzoni IDEA H2O Transparentné ochranný prípravok určený pre povrchovú úpravu budov a výrobkov z kameňa, pôsobiaci proti prenikaniu vody, oleja, potravinových mastnôt a vlhkosti.
4 Bellinzoni IDEA Dark Prípravok pre ochranu a stmavenie prírodného kameňa
5 Bellinzoni Grezzo Prípravok pre ochranu a oživenie, určený pre výrazné zintenzívnenie farby materiálov.
6 Bellinzoni Block D70 Špeciálne, vysoko kvalitné, ochrana povrchu pred vodou a olejmi, určená pre vnútorné i vonkajšie použitie. Špeciálne vhodná pre kuchynské a kúpeľňové dosky.
7 Bellinzoni Antigraffiti Strip Vapour Najlepšie prípravok na napúšťanie fasády impregnačné a ochranou vrstvou proti sprejerom. Po jeho aplikácii sa prípadné nápisy a nečistoty dajú veľmi ľahko zotrieť a vyčistiť.
8 Bellinzoni Strong 2000 Spevňovač kameňa s impregnačnými schopnosťami.
9 Mr.Brill Zpevnění a impregnace Prípravok pre spevnenie a impregnáciu kameňa.