Materiály Dekstone

ŽULA – Dekstone G

Žuly sú u nás najčastejšie používanými kamene, najmä vďaka svojim mechanickým vlastnostiam – vysokej pevnosti, nízkej obrusnosť a nízke nasiakavosti. Hodí sa do veľmi namáhaných priestorov. Ďalšou výhodou sú možnosti ich povrchových úprav, ktoré ich predurčujú na použitie ako v interiéri, tak aj v exteriéri.

MRAMOR – Dekstone M

Mramory sú typické svojou nezameniteľnou žilnatú kresbou a pestrofarebnú škálou. Z hľadiska mechanických vlastností nie sú tak tvrdé a majú vyššiu obrusnosť (v porovnaní s žulami). Preto sa ako dlažba hodí skôr do menej namáhaných priestorov. Rovnako nie sú tak odolné proti poveternostným vplyvom, preto je vhodné ich použitie predovšetkým v interiéri.

BRIDLICA – Dekstone N

Bridlica je kameň, ktorý vyniká svojou trvanlivosťou a tvrdým povrchom. Farby bridlíc sú skôr tmavšie – čierna, zelená, fialová. Zaujímavo vyzerá bridlice Multicolour, kedy je základný materiál kameňa presýtený oxidy železa a vzniká tak charakteristicky hrdzavo vzhľad. Bridlica je vďaka svojim vlastnostiam vhodná do exteriéru aj interiéru, na dlažby aj obklady.

KVARCIT – Dekstone Q

Kremenec (kremenec) je kameň, ktorý vyniká svojou tvrdosťou a farebnou variabilitou. Jednotlivé kamene z rovnakého ložiská sa od seba v odtieňoch mierne líšia, čím vzniká unikátny vzhľad obkladané plochy – tá je heterogénne, a predsa pohľadovo veľmi zaujímavá. Kvarcit môžeme použiť aj v interiéri, obľúbený je však najmä v exteriéri, ako obklad chodníkov, terás a okolia bazénov.

PIESKOVEC – Dekstone S

Pieskovec je charakteristický svojím jemne zrnitým povrchom a teplými odtieňmi farieb, ktoré ho predurčujú ako ideálny materiál pre exteriér aj interiér – ako dlažba na terasách, chodníkoch, zimných záhradách a v okolí bazénov.

TRAVERTÍN – Dekstone N

Travertín je pórovitý vápenec vrstevnaté štruktúry. Póry, tzv. Kaverny vytvára nezameniteľný a originálny vzhľad každej obloženej plochy. Je možné ich priznať, nechať otvorené, alebo vyplniť cementovým alebo epoxidovým transparentným tmelom. Tmel zarovná povrch a zabraňuje usadzovaniu nečistôt. V porovnaní s žulou ide o mäkšie a nasiakavejšie horninu, preto nie je vhodný do podmienok exteriéru.